top of page
  • Instagram
  • Facebook Social Ikona

WSZYSTKO O POPRAWNYM OCZYSZCZANIU SKÓRY

Najważniejsze w oczyszczaniu jest to, by nie pozbyć się jej cennego płaszcza ochronnego. Niewłaściwe oczyszczenie skóry powoduje nadmierne odwodnienie cery, nawet jeśli stosujesz nawilżające serum i krem, preparaty te nie pomagą gdy nie zadbamy o odpowiednie oczyszczenie skóry.

Moja procedura to oczyszczenie olejkiem, umycie twarzy żelem z woda i zastosowanie toniku. Kolejne kroki to nawilżenie lub zastosowanie preparatów złuszczających typu retinol.

W dalszej części przedstawię wszystkie możliwe opcje w oczyszczaniu ich plusy oraz minusy.



Olejki: + odpowiednie dla osób , które mocno się malują .( olej świetnie rozpuszcza tłuste składniki podkładów, czy pudrów, po użyciu oleju należy przemyć skórę beztłuszczowym preparatem lub tonikiem z substancjami eksfoliującymi np. Tonik nacomi tonik rozświetlający) + dla osób z bardzo sucha skóra ( potrzebuje dodatkowego źródła kwasów omegą i ceramidów, które dodatkowo uszczelnią barierę hydrolipidową ) ! dobierając produkt zależy zbadać poziom komedogenności olejów, im mniejszy tym lepszy. ! Olej komedogenny może dobrze sprawdzić się w przypadku ekstremalnie suchej skóry, ze względu na film , który zostawia na skórze. W innych przypadkach należy go unikać. ! Wiadomym jest, że każda zasada ma swój wyjątek, dla tego warto zmienić dany olejek gdy nie przynosi pożądanych efektów. Napewno nie można się zrażać, gdy jeden nie sprosta naszym oczekiwania.

+ dobre oleje: + olej arganowy ( posiada zdolności do leczenia trądziku i blizn potrądzikowych ) +olej z czarnuszki siewnej + olej konopny ( ma niezwykłe właściwości zmiękczające i nawilżające skórę, idealny dla cery tłustej i jednocześnie wrażliwej. Zmniejsza zaczerwienienie i stany zapalne skóry. Świetny lek na wyprysk, łuszczycę i suchą, swędzącą skórę) + olej z ogórecznika lekarskiego + olej z pestek malin ( pełni również rolę naturalnego filtra przeciwsłonecznego, dobry dla cery suchej oraz mieszanej trądzikowej) + olej z zielonej kawy ( pomaga zwalczyć nawracające zaskórniki )

- złe oleje : - olej kokosowy ( dobry tylko dla suchej cery, bardzo zapychający, jednak idealny jako balsam do ciała czy włosów) - olej z nasion bawełny - olej z kiełków pszenicy (najbardziej komedogenny) - olej palmowy - olej z awokado ( jest bardzo ciężki, zalecany do stosowania na noc. Polecany do skóry suchej i łuszczącej się)

Jaki olej jest najlepszy? + szukajmy takiego który ma w składzie wyłącznie oleje, ewentualnie ekstrakty roślinne. Takie produkty nie potrzebują konserwantów. + najlepiej pozyskiwane metodą na zimno i nierafinowane + mające naturalny zapach, bez sztucznych aromatów

Procedura demakijażu. Olejek nakładamy na twarz i masujemy, następnie zwilżamy dłonie w ciepłej wodzie i dalej masujemy. Powstanie emulsja taka jak w mleczku do demakijażu, jednak taka bez sztucznych dodatków. Na koniec wszystko zmywamy woda i np. ściereczką. Następnym krokiem jest oczyszczenie skóry delikatnym żelem, pianką z wodą. Ten etap gwarantuje, że nie zapchamy skóry. Przy skórze suchej i dojrzałej oczyszczanie może być przeprowadzone w zasadzie OCM- na skórę nakładamy olej, masujemy, następnie zmoczoną w ciepłej wodzie ściereczkę przykładamy do skóry i trzymamy, aż ostygnie. Czynność powtarzamy, aż skóra będzie czysta.


Płyn micelarny:

- od wielu lat bardzo popularny, w rzeczywistości jest to produkt najbardziej wysuszający skórę.

! Po użyciu płynu micelarnego konieczne jest jego dokładne zmycie z twarzy wodą.

+ Polecam płyn micelarny Garnier

+ Bioderma niebieski


Mleczka:

+ dobre dla praktycznie każdej cery

+ usuwają lekki makijaż

+ te które posiadają w składzie kwas salicylowy lub glikolowy pozwalają złuszczyć martwe komórki naskórka

+ te bogate w kwasy AHA i BHA sprawdzą się przy cerze trądzikowej i tłustej. Preparaty te z powodzeniem zastąpią pieniące żele, które uszkadzają barierę ochronna skóry.

! po nałożeniu i rozmasowaniu mleczka należy zmyć je mokrym wacikiem, czy bawełnianą ściereczką. Następnie użyć lekkiego beztłuszczowego preparatu.

Polecane mleczka:


Żele:

+ używany głownie przez osoby o tłustej i mieszanej cerze.

! najlepiej sięgać po preparaty słabo pieniące się , które nie zmyją filtru ochronnego skóry.

! mogą nie poradzić sobie z ciężkim makijażem, dla tego zaleca się najpierw usunąć tłuste kosmetyki olejem lub mleczkiem.

+ polecane żele:

- orientalna żel do mycia twarzy

- Sylweco rumiankowy żel


Toniki: Częstym, a błędnym poglądem jest, że tonik pełni tę samą funkcję, co płyn micelarny; w rzeczywistości jednak zadaniem toniku, jak sama nazwa wskazuje, jest tonizacja skóry, a więc przywrócenie i podtrzymanie jej naturalnego, lekko kwaśnego pH, często zaburzanego właśnie przez preparaty służące do demakijażu. + Dobry tonik powinien cechować się jak najbardziej naturalnym składem, może posiadać lekkie kwasy , które będą lekko złuszczać skórę , oraz działać antybakteryjnie. - unikamy w tonikach alkoholu

! Po tonizacji NA MOKRĄ SKÓRĘ nakładamy serum + krem, lub sam krem. Nie czekamy aż tonik wyparuje, ponieważ wysusza to skórę.


 
 
 

Comentarios


Godziny otwarcia

Poniedziałek       9:00-19:00                                 
Wtorek                 8:00-18:00                          
Środa                    8:00-18:00                             

 

Czwartek            9:00-19:00                                 
Piątek                  8:00-17:00                          
Sobota,
niedziela             nieczynne                            

 

Kontakt

Dziękuje za przesłanie!

© 2023 by Shades of Pink. Proudly created with Wix.com

bottom of page