
MEZOTERAPIA IGŁOWA
Mezoterapia to zabieg, który należy się każdej skórze, gdy jest zmęczona, sucha, ma ziemisty kolor, pojawiają się na niej zmarszczki, przebarwienia lub zmiany potrądzikowe. Zabieg polecany jest również w przypadku cellulitu lub utraty włosów. Mezoterapie igłową można przeprowadzać w różnych miejscach na ciele. Przede wszystkim na twarzy, szyi oraz dekolcie, w miejscach pojawienia się cellulitu czy nadmiernej tkanki tłuszczowej. Mezoterapia pomaga w zmniejszeniu miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej.
Wskazaniem do zabiegu jest również wzmocnienie włosów.

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?
Zabieg polega na podaniu za pomocą cienkiej igły preparatu przeznaczonego do iniekcji, pracuje tylko na preparatach certyfikowanych, dzięki czemu możesz być pewna bezpieczeństwa i efektów zabiegu.
Przed zabiegiem skóra jest oczyszczona, złuszczona, oraz posmarowana kremem zawierającym znieczulenie w składzie. Daje to komfort podczas zabiegu.
Głównym składnikiem przy mezoterapii jest kwas hialuronowy dodatkowo preparat wzbogacany jest witaminami, peptydami czy mikroelementami.
W zależności od obszaru zabezpieczamy skórę specjalnym kremem i/lub ochronnym filtrem UV.
Skutkami uroczymi mezoterapii igłowej mogą być niewielkie siniaki, zaczerwienienia czy lekka opuchlizna, która znika po kilku dniach.
Przygotowanie do zabiegu
Przed zabiegiem nie wolno opalać skóry, a także odstawić leki rozrzedzające krew ( aspiryna, niesteroidowe leki przeciwzapalne). Warto natomiast stosować preparaty uszczelniające naczynia krwionośne (witamina C, rutyna).
Efekt jest widoczny już po pierwszym zabiegu, jednak dla osiągnięcia optymalnego efektu należy wykonać serię 3-4 zabiegów.
Postępowanie po mezoterapii igłowej
Po mezoterapii należy przez kilka dniu unikać kąpieli słonecznych, oraz dodatkowo stosować w miejscu poddanym zabiegowi ochronę przeciwsłoneczną.
Dodatkowo nie wolno zapomnieć o podstawowej pielęgnacji, skupionej na nawilżeniu skóry oraz piciu odpowiedniej ilości wody.
Przeciwskazania do mezoterapii
-
ciąża i laktacja,
-
czynne infekcje wirusowe lub bakteryjne,
-
choroby autoimmunologiczne,
-
nadwrażliwość na stosowane substancje,
-
zażywanie antykoagulantów,
-
zażywanie doustnych kortykosteroidów,
-
poważna egzema, łuszczyca,
-
niestabilna cukrzyca,
-
choroby nowotworowe do 5 lat od wyleczenia.